Sponsorzy i partnerzy

Specjalne podziękowania od konwentu Flamberg należą się gminie Żarki oraz miejscowości Czatachowa, wspierających nas nieustannie.

zarki_

Poza tym współpracują z nami:

fabryka Bo życie to fantastyka! I to życie może być Twoje!

Fabryka Słów powstała w roku 2001. Ich celem od początku było dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie poprzez wydawanie dobrej literatury, takiej, jaką sami chcielibyśmy przeczytać.

Stworzyli szereg serii wydawniczych, w których prezentujemy najnowsze teksty autorów uznanych i promujemy obiecujących debiutantów.

Cel pozostaje ten sam – polecać i oddawać w ręce czytelnika książki, pod każdym względem najwyższej jakości.

http://fabrykaslow.com.pl/

 

imaginatio-black

Wznosimy się na skrzydłach wyobraźni!

Fantastyka kojarzy się z wolnością, niczym nieskrępowaną przestrzenią wyobraźni, swobodą w budowaniu światów i kreowaniu bohaterów. Potrzebuje miejsca, żeby rozwinąć skrzydła. Dlatego uznaliśmy, że fantastyka wydawana pod szyldem SQN zasługuje na własną markę – osobne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, odpocząć i zanurzyć się w świecie fantastyki. W naszym świecie.

Na pewno znajdziecie u nas coś dla siebie. Z uznaniem patrzymy na dokonania bohaterów w heroic fantasy, chętnie odwiedzamy ponure zakamarki dark fantasy, z przyjemnością obcujemy z urban fantasy, nie boimy się horroru, zawsze jesteśmy pierwsi na pokładzie statku kosmicznego. Z lubością przeglądamy kod programu w cyberpunkowej rzeczywistości, żeby zaraz zanurkować w tajemniczy świat spod znaku maszyny parowej. Nie zamykamy się na literaturę młodzieżową, a miłość w fantastyce traktujemy jako coś zupełnie naturalnego.

Zapraszamy do nas. SQN Imaginatio to najlepsza literatura gatunkowa.

http://imaginatio.wsqn.pl/

tomoje
Wszyscy nosimy koszulki i bluzy  niezawodnego Borysa Harasimowicza. Ba, ponad połowa polskiego środowiska larpowego szczyci się posiadaniem co najmniej jednej sztuki odzienia tej luksusowej marki.  Jeśli jesteś w tej gorszej połowie, zamów orginalnego Harasimowicza poprzez stronę http://tomoje.pl/
Wysoka jakość, niebanalne wzory, fanatyczna terminowość, niezwykłą kreatywność i ujmujący urok osobisty no i (last but not least) – dogodna lokalizacja w Rudzie Śląskiej. Nie każda firma może się tym pochwalić!

 

powergraph_big  

Na początku byli: Rafał i jego pisanie oraz Kasia, która kocha książki. Chcieli zrobić coś fajnego – wyszło wydawnictwo. Maleńkie i dziwne – wydajemy to, co nam samym się podoba. Książki ważne, ciekawe, coś wnoszące do polskiej fantastyki. I te dla młodego pokolenia – żeby dzieciaki chciały czytać, bo literatura to najwspanialsza przygoda.

http://www.powergraph.pl

warbook

WarBook to seria pełnych akcji książek militarnych. Ich główną postacią zawsze jest Polak  – niekoniecznie z urodzenia, czasem  z wyboru. Na swojej drodze spotyka autentycznych polskich bohaterów. Tych w naszej historii jest bez liku – i to niezależnie od epoki, przełomowych wydarzeń czy momentu dziejowego.

Dlatego wspólnym mianownikiem naszych publikacji jest właśnie historia Polski. Przez lata retuszowana, wygładzana, a czasami wręcz zakłamywana, dziś powoli staje się tematem burzliwych dyskusji. Okazuje się, że jednak może być różnie postrzegana i opisywana. Nie zawsze zgodnie z utartymi wzorcami i przyzwyczajeniami. Nie zawsze poprawna politycznie. Czasem przedstawiająca Polskę  niekoniecznie taką, jaką widzimy na dzisiejszych mapach. Polskę, której dzieje mogły przecież potoczyć się zupełnie inaczej…

Z przelaniem tego wszystkiego na papier najlepiej radzą sobie młodzi autorzy. Nie boją się mieszać w tyglu narodowych baśni i mitologii, łączyć faktów historycznych z nieralnymi wizjami, tworząc z tego fabułę, od której… nie sposób się oderwać. Spod ich pióra wychodzą książki pełne emocji, dostarczające wielu wrażeń, ale i rozbudzające patriotyzm. Patriotyzm w jego najlepszej „wersji” – odrzucający ksenofobię i uprzedzenia, a jednocześnie wzmacniający nas siłą wiedzy i dumą z poprzednich pokoleń.

janina
Stroje Fantasy, stroje na larpy
Pani Janina Wicher to marka sama w sobie. Jej sławę i kunszt poznał już cały świat, a w szczególnie twórcy takich hitów, jak College of Wizardry, Convention of Thorns oraz Witcher School. W swojej pracy łączy dwie pasje – literatura fantasy i krawiectwo.

Nie ogranicza się do jednej konwencji – wykonuje stroje w każdym klimacie, zarówno na zlecenia indywidualne jak i grupowe. Odwiedźcie koniecznie i polubcie jej FB a będziecie mieć przywilej podziwiania prawdziwego kunsztu. https://www.facebook.com/stroje.fantasy/

b71921  

Wydawnictwo Portal to doświadczoną grupą twórców od lat projektujących gry fabularne i planszowe. Stworzyli takie tytuły jak Neuroshima Hex, Stronghold czy Robinson Crusoe. W każdym praktycznie miesiącu odwiedzają inny zakątek kraju, by spotkać się z graczami na konwentach – jeśli jesteście na konwencie wpadnijcie na ich stoisko! Z chęcią czytają warianty do ich gier, nowe scenariusze i pomysły, testują prototypy i wysłuchująy Waszych pomysłów. Nie zastanawiajcie się – atakujcie Portal swoimi pomysłami! Bądźmy z Portalem w kontakcie. Dzielmy wspólnie naszą pasję do gier!

http://portalgames.pl/pl/

gindie_big  

Gindie to wydawnictwo komiksów oraz gier fabularnych, książkowych i karcianych. Zajmują się produkcją i dystrybucją gier książkowych, fabularnych, karcianych, planszowych; komiksów (m.in. autorów Chaty Wuja Freda, kokoart, MNQ Planet Terror); gadżetów i wielu innych.

http://gindie.pl/

Maginarium_big  

Maginarium to fantastycznie wyposażony sklep z koszulkami, kubkami, torbami i masą gadżetów w tematyce fandomowej. Znajdziecie tam wszystko- od koszulki z WH 40 000, przez torbę Deadpoola, po poduszkę ze Znakiem Starszych Bogów.

http://maginarium.pl/pl/

rekwizytornia_big  

Sklep REKWIZYTORNIA to miejsce w którym uczestnicy larpów i gier terenowych zaopatrzą się we wszelakiego rodzaju rekwizyty, stroje, pancerze i broń larpową oraz elementy do charakteryzacji.
REKWIZYTORNIA narodziła się z pasji do larpów, chęci ich popularyzacji oraz co najważniejsze z chęci ich wizualnego ulepszenia, poprawienia ich jakości i zaszczepienia profesjonalnego podejścia do tego hobby.
Pierwsze kroki w realizacji tych celów stawialiśmy wspólnie z konwentem Flamberg. To właśnie tam z wielkim powodzeniem udało się zaszczepić pomysł profesjonalnej, bezpiecznej i wizualnie możliwie na najwyższym poziomie zabawy larpowej. Obecnie regularnie poszerzamy ofertę sklepu, także o broń w klimacie postapo.
REKWIZYTORNIA współpracuje z konwentami larpowymi i grupami związanymi ze środowiskiem larpowym w naszym kraju. Staramy się wspierać wszelkie inicjatywy larpowe. Zapraszamy do kontaktu z nami organizatorów imprez larpowych, oferujemy współpracę, partnerstwo, wymianę doświadczeń i sponsoring.

 

rebel nowe  

Rebel to marka znana wśród absolutnie wszystkich graczy w gry planszowe. Są niekwestionowanym liderem na rynku. Początkowo rozpoczęli działalność od sieci świetnie wyposażonych sklepów, obecnie zaś to nie tylko sklepy ale i prężnie działające wydawnictwo. Spodobały się Wam gry w wypożyczalni?

Odwiedźcie ich stronę http://www.rebel.pl/

Artifex Mundi  

 

Są jednym z najlepszych producentów gier przygodowych na świecie. W portfolio Artifex Mundi znajduje się ponad 30 tytułów. Ich gry są dostępne na wielu platformach, m.in na PC, Mac, iPhone, iPad, Android, BlackBerry oraz Windows 8 i Windows Phone 8.
Zatrudniają ponad 120 wyjątkowych ludzi. Dzięki pracy tego zespołu mogą zabierać graczy w podróże po niezwykłych światach, w których czekają na nich niesamowite historie, niezapomniane miejsca i wciągające zagadki.
Są również wydawcą wspierającym świeże, oryginalne produkcje mniej doświadczonych developerów, które bawią setki tysięcy graczy.

https://www.artifexmundi.com/page/news/

blackmonk_big  

Wydawnictwo Black Monk od listopada 2009 roku jest obecne na polskim rynku planszówkowym, na którym ciągle rozwija i rozbudowuje swoją ofertę gier planszowych i karcianych. Od samego początku pracuje nad linią gier karcianych z serii Munchkin. W 2013 roku nakładem wydawnictwa pojawiły się serie gier: Zombicide oraz gry w świecie Kragmorthy. Nawiązywanie współpracy z nowymi partnerami oraz rozwijanie jej z istniejącymi pozwoliło wydać w 2014 i 2015 roku: Kingsport Festiwal, Fun Farm, VuDu i nowe edycje Tak, Mroczny Władco! (Pendragon Game Studio).Drużyna Black Monka prowadzi pokazy i turnieje na większości dużych konwentów i targów gier w Polsce. Pomagamy także lokalnym sklepom i klubom, oraz aktywnie wspieramy naszą społeczność internetową na fanpage’u (dołącz do nich!) oraz naszym forum, dedykowanemu serii Munchkin.
Naszą bazą główną jest Poznań, ale możesz ich spotkać wszędzie tam, gdzie gry i dobra zabawa idą ze sobą w parze! Dlatego własnie wydawnictwo Black Monk będzie obecne także na Flambergu.

http://blackmonk.pl/

logo_galakty_www Krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w przygotowywaniu najlepszych światowych bestsellerów. Pośród naszych gier znajdują się takie hity jak “Osadnicy z Catanu”, “Talisman: Magia i Miecz”, “Horror w Arkham” czy “Warhammer: Inwazja”.

http://galakta.pl/

 jozan Zakłady Mięsne “Józan”

Zakłady Mięsne „Józan” to rodzinna firma od 20 lat działająca na rynku mięsnym.Głównym priorytetem w firmie zawsze była i jest wysoka jakość produktu, usług i obsługi klienta. Stały i niezwykle skrupulatny nadzór weterynaryjny gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości. Za technologię i proces produkcji odpowiada wyspecjalizowana i nieustannie podnosząca swoje kwalifikacje kadra. W zakładach wdrożone są systemy dbające o jakość produkcji. Zakłady Mięsne „Józan” to stabilna firma dająca poczucie bezpieczeństwa, stałej pracy, a dla partnerów handlowych gwarancję pełnej realizacji zamówień z zachowaniem jakości produktu i profesjonalizmu obsługi.