Sponsorzy i partnerzy

Specjalne podziękowania od konwentu Flamberg należą się gminie Żarki oraz miejscowości Czatachowa, wspierających nas nieustannie.

zarki_

Poza tym współpracują z nami:

logotyp Festiwal Fantastyki Pyrkon to największy, ogólnopolski konwent miłośników fantastyki, odbywający się corocznie w Poznaniu. Najbliższa edycja zaplanowana została na 28-30.04.2017. Celem konwentu jest integracja fandomu oraz propagowanie fantastyki pośród osób dopiero rozpoczynających z nią swoją przygodę. Pyrkon posiada 17 bloków tematycznych, kilka setek punktów programu oraz bardzo rozbudowany dział z grami (zarówno elektronicznymi, jak i planszowymi). Jest to impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie!

Po więcej informacji zapraszamy na: www.pyrkon.pl oraz https://web.facebook.com/Pyrkon/

HBO Wszyscy jestesmy fanami Gry o Tron, serialu wydawanego przez najlepszą stację telewizyjną na świecie. A HBO postanowiło nagrodzić naszych fanów, i własnie dlatego spotkał nas niebywały zaszczyt. Jesteśmy jedynym konwentem larpowym w Polsce, sponsorowanym przez HBO! Serdecznie dziekujemy!

Nie zapomnijcie zajrzeć na stronę naszego sponsora http://www.hbo.pl/ oraz polubić fanpejdż https://www.facebook.com/HBOPolska/?fref=ts

nf_big Kolorowy miesięcznik dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą fantastyką. Jeśli czytujesz fantastyczne książki i komiksy, oglądasz fantastyczne filmy i seriale – to magazyn właśnie dla Ciebie! Tylko tutaj znajdziesz najlepsze opowiadania polskich i zagranicznych autorów oraz ambitną publicystykę – artykuły, felietony, recenzje. Pismo nagrodzone przez ministra kultury srebrnym medalem Zasłużony Kulturze “Gloria Artis”.

http://www.fantastyka.pl/

powergraph_big Na początku byli: Rafał i jego pisanie oraz Kasia, która kocha książki. Chcieli zrobić coś fajnego – wyszło wydawnictwo. Maleńkie i dziwne – wydajemy to, co nam samym się podoba. Książki ważne, ciekawe, coś wnoszące do polskiej fantastyki. I te dla młodego pokolenia – żeby dzieciaki chciały czytać, bo literatura to najwspanialsza przygoda.

http://www.powergraph.pl

techland_big Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, firma Techland rozpoczęła produkcję własnego oprogramowania i gier komputerowych. Obecnie tworzy wysokobudżetowe produkty na wszystkie główne platformy rozrywkowe. Techland wydał ponad 20 gier, w tym Dead Island i serię Call of Juarez.

http://techland.pl/?lang=pl

Granna_logo_www Misją Granna sp. z o.o.  jest tworzenie i wydawanie gier dla dzieci, jakie sami chcieliby podarować wnukom.  To firma angażująca się nie
tylko w prezentowanie na rynku gier najwyższej jakości, ale także w działalność charytatywną i edukacyjną. W ofercie Granny znajdziecie łamigłówki, gry edukacyjne, rozwojowe, rodzinne, podróżnicze i wiele innych.Odwiedzcie ich stronę internetową! http://granna.pl/
b71921 Wydawnioctwo Portal to doświadczoną grupą twórców od lat projektujących gry fabularne i planszowe. Stworzyli takie tytuły jak Neuroshima Hex, Stronghold czy Robinson Crusoe. W każdym praktycznie miesiącu odwiedzają inny zakątek kraju, by spotkać się z graczami na konwentach – jeśli jesteście na konwencie wpadnijcie na ich stoisko! Z chęcią czytają warianty do ich gier, nowe scenariusze i pomysły, testują prototypy i wysłuchująy Waszych pomysłów. Nie zastanawiajcie się – atakujcie Portal swoimi pomysłami! Bądźmy z Portalem w kontakcie. Dzielmy wspólnie naszą pasję do gier!

http://portalgames.pl/pl/

gindie_big Gindie to wydawnictwo komiksów oraz gier fabularnych, książkowych i karcianych. Zajmują się produkcją i dystrybucją gier książkowych, fabularnych, karcianych, planszowych; komiksów (m.in. autorów Chaty Wuja Freda, kokoart, MNQ Planet Terror); gadżetów i wielu innych.

http://gindie.pl/

chlew1 „Zbroje fantasy i elementy uzbrojenia” – zapraszamy do zapoznania się z ofertą doświadczonego kowala, który rozpoczyna podbój rynku fantasy. Zwrócicie uwagę na solidne i ładne wykończenie. Zapraszamy do składania zamówień!

https://www.facebook.com/thechlew/ oraz www.chlew.xorg.pl

BadgersNest Wydawnictwo gier planszowych i karcianych Badger’s Nest skupia wokół siebie młodych i kreatywnych twórców, projektuje i wydaje nowe rewelacyjne gry. Już wkrótce na rynku dostępne będzie najmłodsze dzieło ze stajni Badger’s Nest – rewelacyjnie zapowiadająca się gra planszowa w klimacie postapokaliptycznym „Rycerze Pustkowi”.

https://www.facebook.com/badgersnest/

Maginarium_big Maginarium to fantastycznie wyposażony sklep z koszulkami, kubkami, torbami i masą gadżetów w tematyce fandomowej. Znajdziecie tam wszystko- od koszulki z WH 40 000, przez torbę Deadpoola, po poduszkę ze Znakiem Starszych Bogów.

http://maginarium.pl/pl/

rebis Wydawnictwo, które od 25 lat niezmiennie zaopatruje czytelników w
znakomitą literaturę. Regularnie nagradzane w konkursach – Przedsiębiorstwo Fair Play (szesnaście lat z rzędu) i dwunastym z kolei tytułem Książki Roku przyznanym przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” za audiobooka „Diuna” Franka Herberta. W swojej bogatej ofercie prezentuje książki z wielu gatónków literackich, czytelnicy fantatsyki cenią wydawnictwo Rebis za regularne wydawnie gorących nowości. Wspomnimy tu tylko o nowych cyklach Siri Pettersen i obsypanej nagrodami Lindy Nagaty, a dla młodszychczytelników o świetnej serii D.D. Everesta o Archiem Greenie i nowym Terrym Pratchettcie.

https://www.rebis.com.pl/

rekwizytornia_big Sklep REKWIZYTORNIA to miejsce w którym uczestnicy larpów i gier terenowych zaopatrzą się we wszelakiego rodzaju rekwizyty, stroje, pancerze i broń larpową oraz elementy do charakteryzacji.
REKWIZYTORNIA narodziła się z pasji do larpów, chęci ich popularyzacji oraz co najważniejsze z chęci ich wizualnego ulepszenia, poprawienia ich jakości i zaszczepienia profesjonalnego podejścia do tego hobby.
Pierwsze kroki w realizacji tych celów stawialiśmy wspólnie z konwentem Flamberg. To właśnie tam z wielkim powodzeniem udało się zaszczepić pomysł profesjonalnej, bezpiecznej i wizualnie możliwie na najwyższym poziomie zabawy larpowej. Obecnie regularnie poszerzamy ofertę sklepu, także o broń w klimacie postapo.
REKWIZYTORNIA współpracuje z konwentami larpowymi i grupami związanymi ze środowiskiem larpowym w naszym kraju. Staramy się wspierać wszelkie inicjatywy larpowe. Zapraszamy do kontaktu z nami organizatorów imprez larpowych, oferujemy współpracę, partnerstwo, wymianę doświadczeń i sponsoring.

http://rekwizytornia.com.pl/

liveform Najprężniej rozwijająca się w Polsce i zagranicą organizacja larpowa. Tworzą niesamowite projekty, miedzy innymi Colledge of Wizardry, Księgę larpów Polskich. Członkowie tej organizacji są zwycięzcami najbardziej prestiżowych nagród larpowych w Polsce, takich jak Złote Maski oraz Larpy Najwyższych Lotów.

Odwiedżcie ich stronę! http://www.liveform.pl/

rebel_ Rebel to marka znana wśród absolutnie wszystkich graczy w gry planszowe. Są niekwestionowanym liderem na rynku. Początkowo rozpoczęli działalność od sieci świetnie wyposażonych sklepów, obecnie zaś to nie tylko sklepy ale i prężnie działające wydawnictwo. Spodobały się Wam gry w wypożyczalni?

Odwiedźcie ich stronę http://www.rebel.pl/

Artifex Mundi Są jednym z najlepszych producentów gier przygodowych na świecie. W portfolio Artifex Mundi znajduje się ponad 30 tytułów. Ich gry są dostępne na wielu platformach, m.in na PC, Mac, iPhone, iPad, Android, BlackBerry oraz Windows 8 i Windows Phone 8.
Zatrudniają ponad 120 wyjątkowych ludzi. Dzięki pracy tego zespołu mogą zabierać graczy w podróże po niezwykłych światach, w których czekają na nich niesamowite historie, niezapomniane miejsca i wciągające zagadki.
Są również wydawcą wspierającym świeże, oryginalne produkcje mniej doświadczonych developerów, które bawią setki tysięcy graczy.

https://www.artifexmundi.com/page/news/

blackmonk_big Wydawnictwo Black Monk od listopada 2009 roku jest obecne na polskim rynku planszówkowym, na którym ciągle rozwija i rozbudowuje swoją ofertę gier planszowych i karcianych. Od samego początku pracuje nad linią gier karcianych z serii Munchkin. W 2013 roku nakładem wydawnictwa pojawiły się serie gier: Zombicide oraz gry w świecie Kragmorthy. Nawiązywanie współpracy z nowymi partnerami oraz rozwijanie jej z istniejącymi pozwoliło wydać w 2014 i 2015 roku: Kingsport Festiwal, Fun Farm, VuDu i nowe edycje Tak, Mroczny Władco! (Pendragon Game Studio).Drużyna Black Monka prowadzi pokazy i turnieje na większości dużych konwentów i targów gier w Polsce. Pomagamy także lokalnym sklepom i klubom, oraz aktywnie wspieramy naszą społeczność internetową na fanpage’u (dołącz do nich!) oraz naszym forum, dedykowanemu serii Munchkin.
Naszą bazą główną jest Poznań, ale możesz ich spotkać wszędzie tam, gdzie gry i dobra zabawa idą ze sobą w parze! Dlatego własnie wydawnictwo Black Monk będzie obecne także na Flambergu.

http://blackmonk.pl/

kuzniagier_big Wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu i wydawaniu gier planszowych, karcianych i RPG Wydaliśmy min: Wolsunga, Veto, gry karciane: Wiedźmin i Kapitan Bomba, Wiochmen.

https://www.facebook.com/KuzniaGier/

vanderbook_logo Kochamy książki i kochamy czytać. Z tej oto miłości powstaje Van Der Book! Stawiamy na fantastykę w przeróżnych, czasem bardzo zaskakujących odsłonach. Będziemy ją publikować tak, by sprawiać maksimum radości zarówno sobie, jak i przede wszystkim Wam, drodzy czytelnicy. Jesteście dla nas najważniejsi!

http://vanderbook.pl/

fajnerpg_big Fajne RPG to marka, która łączy produkty dwóch największych polskich wydawnictw gier fabularnych – Kuźni Gier oraz wydawnictwa Gramel. Oba wydawnictwa osiągnęły sukcesy tak w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Pod naszym logiem ukazywać będą się zarówno wydawane przez nas tytuły zagraniczne, jak i zupełnie nowe, autorskie produkcje – nie tylko gry fabularne, ale też pozycje takie jak publikacje almanachowe.

http://fajnerpg.pl/

SQN_big Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. SQN tworzy grupa diametralnie różniących się indywiduów: każdy z nas jest inny, każdego interesuje coś innego, specjalizujemy się w różnych dziedzinach. Znajdziecie wśród nas zapalonych kibiców piłkarskich, muzycznych geeków, znawców świata popkultury i fanów fantastyki w każdym kształcie i rozmiarze. Na szczęście połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z resztą świata prawdziwie wybitnymi tytułami. Teraz, każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę, z której budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo SQN. A to dla tego, że wszyscy, jak jeden mąż, uważamy literaturę za przyczynę ciągłego istnienia ludzkości – warunek sine qua non.

http://www.wsqn.pl/

logo_galakty_www Krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w przygotowywaniu najlepszych światowych bestsellerów. Pośród naszych gier znajdują się takie hity jak “Osadnicy z Catanu”, “Talisman: Magia i Miecz”, “Horror w Arkham” czy “Warhammer: Inwazja”.

http://galakta.pl/

 MAG Wydawnictwo MAG założone w 1993 r. przez współzałożyciela i wicenaczelnego Fantastyki wydaje współczesną literaturę fantastyczną, książki dla dzieci oraz współczesną beletrystykę, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego. Oferta Wydawnictwa MAG jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę „z górnej półki”, jak też wybrane najciekawsze pozycje z literatury rozrywkowej.
W ramach literatury fantastycznej prezentuje najciekawsze tytuły z dziedziny szeroko rozumianej fantastyki (science-fiction i fantasy) oraz serię „Andrzej Sapkowski przedstawia”. Wśród tytułów z literatury science-fiction i fantasy wydaje najsławniejszych autorów, wielokrotnie nagradzanych nagrodami krytyków literackich jak i laureatów plebiscytów czytelników. Często są to pozycje kontrowersyjne, nieprzeciętne, wyróżniające się.

http://www.mag.com.pl/